Hydraloop – systém recyklace šedé vody  

Unikátní patentovaná technologie, která umožňuje čištění a recyklaci šedé vody nejen v domácnostech.

Řešení téměř pro každou domácnost nebo zařízení, kde dochází na každodenní bázi k velké spotřebě vody

Přístroj Hydraloop byl vytvořen s vlastní jedinečnou a patentovanou technologií recyklace šedé vody. Pracuje zcela automaticky a je doplněn o přehlednou aplikaci, která nejenže informuje o množství vody, kterou ušetříte, ale také umožňuje optimalizaci úspory a výběr toho, jak se bude recyklovaná voda znova využívat. 

To z něj spolu s cenovou dostupností, designem, nenáročností na spotřebu energie a minimální potřebu údržby vytváří funkční řešení téměř pro každou domácnost nebo zařízení, kde dochází na každodenní bázi k velké spotřebě vody.

  • Šetří Vaši peněženku a životní prostředí
  • Recyklační zařízení je dodáno a spuštěno na klíč
  • Stylový design a inovativní technologie
  • Sledování výkonu online 24/7 a aplikace pro chytrý telefon
  • Snadná instalace, malý provozní prostor
  • Žádné filtry, membrány nebo chemikálie
  • Certifikace BREEAM & LEED
  • Cenově dostupné

Úspora až 45% spotřeby vody v objektu

Výsledkem recyklace je až 85% čiré, čisté, bezpečné vody, která může být znovu použita pro splachování toalety, použití pračky, zavlažování zahrady nebo doplnění bazénu. 

Spočítáme Vám úsporu

Zanechejte nám své kontaktní údaje a my Vám zašleme nabídku s předpokládanou úsporou.

 

Hydraloop

Kde je možné zařízení Hydraloop využívat?  

Domy a byty

Hydraloop zajišťuje perfektní a certifikovanou kvalitu recyklované vody

Se systémem Hydraloop recyklujete až 95% vody ze sprchování a koupání a volitelně 50% vody z pračky, takže recyklujete a znovu použijete až 85% celkového objemu vody v domácnosti. Díky své inovativní a průlomové technologii systém nabízí vynikající kvalitu vody, která je čistá, čirá, bezpečná a certifikovaná a může být znovu použita pro splachování toalety, použití pračky, zavlažování zahrady nebo doplnění bazénu.

Čtyřčlenná rodina může ročně ušetřit až 75 000 litrů vody

S Hydraloop šetříte také energii

V chladnějších obdobích roku dochází k velkým energetickým výdajům při ohřevu vody, která přichází do domácnosti.

Vypočtená úspora energie pro rodinný dům se 4 osobami je 7339 MJ primární energie / rok, tj. ekvivalent úspory energie 600 kWh / rok.

Společnost Alkapuri nabízí pro domy a byty 3 různé modely

Hydraloop Home

Kapacita:  300 l
Rodinný dům: do 5 osob
Maximální kapacita zpracování:  530l denně
Vyberte si barvu: ‚kámen‘, chilli nebo ‚rosa‘
Přicházející voda: vana, sprcha a případně pračka *

Recyklovaná voda ošetřená Hydraloopem: pomocí 2 tlakově ovládaných ventilů pro splachování toalety a pračku

*vyžaduje zvláštní typ čerpadla, které je dodávané se zařízením

Hydraloop Garden

Kapacita: 300 l
Rodinný dům: do 5 osob
Maximální kapacita zpracování: 530l denně
Barva: ‚rosa‘
Přicházející voda: vana, sprcha a případně pračka a umyvadlo *
Recyklovaná voda ošetřená Hydraloopem: 1 Hydraloopem řízený vývod do nádrže na (dešťovou) vodu pro zavlažování zahrady

*vyžaduje zvláštní typ čerpadla, které je dodávané se zařízením

Hydraloop Pool

Kapacita: 300 l
Rodinný dům: do 5 osob
Maximální kapacita zpracování: 530L denně
Barva: ‚rosa‘
Přicházející voda: vana, sprcha a případně pračka a umyvadlo *
Recyklovaná voda ošetřená Hydraloopem: na vyžádání 1 Hydraloopem řízený vývod do systému úpravy bazénové vody

*vyžaduje zvláštní typ čerpadla, které je dodávané se zařízením

Podnikatelské provozy

Centrálně shromážděná voda z umýváren a sprch v komerčních budovách, ale také ve fitness centrech, sportovních klubech, wellness atd. může být recyklována a znovu použita.

Požadavky na udržitelnost budov jsou stále náročnější. Realitní investoři také vyžadují certifikáty udržitelnosti svých nemovitostí, jako je certifikace LEED a BREEAM. Instalace řešení pro recyklaci vody je výhodná investice. Recyklace vody přispívá k certifikované udržitelné budově, která zajišťuje udržitelnost i v budoucnu, čímž zvyšuje její hodnotu a snižuje účty za vodu a energii. Netřeba dodávat, že tím přispívá také k UNSDG (cíle OSN pro udržitelný rozvoj).

Hotely & ubytovací zařízení  

Hydraloop přispívá k ekologicky šetrnému cestování a menší závislosti na vodovodním řádu.

Poskytování špičkových služeb vyžaduje, aby pro Vaše hosty bylo vše perfektní. Bohužel to také často znamená použití ohromného množství vody a energie. Dnešní zákazníci si jsou vědomi svého dopadu na životní prostředí více než kdykoli předtím. A to ovlivňuje nejen jejich nákupní rozhodnutí ale i to, jak plánují své cesty.

 

Recenze  

Aty Steenstra & Luuk Jeeninga

Leeuwarden, Nizozemsko

„V roce 2017 jsme koupili náš nový dům vyrábějící energii s myšlenkou žít zde společně se svými dvěma syny od roku 2018. Bez plynu a připraveni na budoucnost! V kombinaci s koupí tohoto energeticky účinného domu jsme také dostali nabídku na Hydraloop systém, pomocí kterého jsme mohli vyčistit použitou sprchovou vodu a znovu ji použít pro splachování toalety a také pro pračku. Je pro nás velmi důležité, abychom pitnou vodu používali šetrně a vědomě. Skutečnost, že jsme byli v dubnu 2018 jedni z prvních uživatelů Hydraloopu nás neodradila. Hydraloop pracuje bez problémů a zajišťuje, abychom mohli každý den používat recyklovanou vodu. Jsme pyšní uživatelé Hydraloopu. “

Graham Radford

Leeuwarden, Nizozemsko

„První Hydraloop v Jižní Africe jsme měli nainstalován na konci roku 2018, během nejhoršího sucha v Kapském Městě za více než 100 let – ve skutečnosti jsme byli pár měsíců od toho, co se nazývalo„ den nula “- den, kdy by vyschly kohoutky.

Před instalací jsme si dávali naši 2minutovou sprchu stojící v „dětské vaničce“, abychom zachytili vodu, která byla poté použita ke splachování záchodů, což jsme dělali, jen když to bylo naprosto nezbytné. Je obrovská úleva nemuset už takto žít. Nyní máme tu výhodu, že víme, že voda ze sprchy a koupele je recyklována a upravována pro splachování záchodů a naplnění pračky. Je to snadné, protože od nás není třeba nic jiného než tu a tam kontrola aplikace, abychom se ujistili, že je dostatek recyklované vody. Ve skutečnosti není nutná žádná údržba.

Po tom, čím jsme prošli, můžeme systém velmi doporučit. Podle našeho názoru by měl být Hydraloop (nebo nějaký podobný systém) předpokladem pro každou novou stavbu v naší zemi a ve všech ostatních zemích světa, které jsou náchylné na nedostatek tohoto vzácného zdroje.


Buďte moudří !! “

Petra Verboom, Bed & Breakfast DeBoomInn

Baambrugge, Nizozemsko

„Hydraloop používám již několik měsíců a k mé plné spokojenosti. O instalaci se dobře postaral Arthur s kolegou. Na začátku jsem si musela zvyknout na zvuky zařízení (bublající voda, když je v pohybu), ale nyní to není nepříjemné, ale známé.


Osobně považuji používání Hydraloop za přidanou hodnotu jak pro svůj domov, tak pro penzion. Při každodenním používání si nevšimnete rozdílu mezi Hydraloopem a normální vodou z vodovodu a jejím zásobováním. Aplikace mi umožňuje sledovat, kolik vody ušetřím denně / týdně / měsíčně. Návštěvníkům se také líbí, když jim systém ukážu a shledávají, že je v souladu se zásadou eko / úspory.


Použití Hydraloop je vhodné také pro shromažďování a opětovné použití vody z pračky. Nevšimla jsem si žádného rozdílu v konečném výsledku praní (skvrny / pachy) ve srovnání s předchozím u stejné pračky, kde jsem byla zvyklá pouze na praní vodou z vodovodu.

Také si myslím, že velikost Hydraloopu je úměrná; je jako velká lednička, a proto jej lze podle mého názoru použít v každé domácnosti. Jediná věc je, že potrubní síť v domě musí být přizpůsobena pro systém sekundární / šedé vody. Pro mě to bylo snadné, protože jsem provedla velkou renovaci svého domu / penzionu.
Doufám, že v budoucnu bude v nových budovách již připravena rozvodná síť šedé vody, takže pro více lidí bude snadná instalace systému Hydraloop. Velkým bonusem pro mě je uživatelská přívětivost.
Pokud jde o mě, mohu vřele doporučit nákup Hydraloopu, pokud chcete být uvědomělým spotřebitelem vody. “

Andy Barnham

Norwich VB

V roce 2007, kdy jsme rozšířili náš dům, jsme nainstalovali zásobní nádrž na dešťovou vodu o objemu 4 000 litrů. Voda byla použita k napájení pračky a pro splachování toalety ve snaze snížit naši spotřebu vody a účet za vodu.
V roce 2018, když jsme dokončovali poslední místnost v domě, bylo posledních pár let poměrně suchých a naše nádrž byla v nejsušších obdobích nejméně jednou za měsíc doplňována z vodovodní sítě. Rozhodli jsme se prozkoumat metody úpravy a opětného použití naší šedé vody. Většina systémů zahrnovala buď velké čistírny odpadních vod, nebo více kopání a použití chemikálií k ošetření vody. Hydraloop byl jediný nabízený systém, který byl navržen pro vnitřní vybavení domácnosti a byl dostatečně kompaktní, aby se vešel na toaletu v přízemí. Bonusem bylo také nepoužití chemikálií v procesu ošetření vody a minimální údržba. 


Vybrali jsme si Hydraloop Xtra, protože měl přidané funkce. Zpracovává vedle sprchové / koupací vody většinu vody z pračky a je schopen poslat přebytečnou recyklovanou vodu do zahradní nádrže. V našem případě se přivádí do naší nádrže na dešťovou vodu. Ta potom slouží jako záloha, když se použije veškerá recyklovaná voda v Hydraloopu, místo použití vody z vodovodu.


Náš Hydraloop byl nainstalován v listopadu 2018 a začal plně fungovat v prosinci a funguje dobře. Měli jsme se systémem několik úvodních problémů, většinu proto, že jsme se jej rozhodli nainstalovat sami a jde o systém tak nový, že nikdo z Velká Británie o něm neslyšel, natož aby jej někdy instaloval! Podpora, kterou jsme obdrželi od Arthura a jeho týmu Hydraloop, byla na špičkové úrovni, nejsou daleko od e-mailu a byli schopni sledovat on-line jakékoli pochybnosti spojené s připojením stroje.

Líbí se mi, že stroj vypadá na místě dobře a mohu na první pohled říci, v jakém režimu je. Mobilní aplikace mi také dává tuto možnost na dálku a ukazuje mně nebo členům rodiny, kolik vody máme k dispozici a kolik se recyklovalo během týdne nebo měsíce. Myslím, že Hydraloop je skvělý inovativní produkt, patrně jediný zaměřený na domácí trh a skvělá investice do budoucnosti.“

Certifikace

Často kladené dotazy

Co je to šedá voda?

Šedá voda je lehce znečištěná odpadní voda z vaší vany, sprchy a pračky. Nezahrnuje odpadní vodu z vaší kuchyně nebo toalety a neobsahuje žádný odpad, fekálie a moč.

Jak Hydraloop recykluje šedou vodu?

Hydraloop používá jedinečnou patentovanou technologii čištění a dezinfekce vody. Běžné systémy používají k úpravě vody filtry nebo membrány, které se ucpávají a vyžadují pravidelnou údržbu. Unikátní patentovaná technologie, která je srdcem Hydraloop, odstraňuje nečistoty, mýdlo a další znečištění vody, která může být z vany, sprchy či pračky, bez použití filtru a chemikálií. Hydraloop se automaticky čistí každých pár týdnů, aniž byste se museli o cokoliv starat. 

Systémy úpravy kombinují 5 technologií pro odstranění nečistot, mýdla a dalších částic z vody; Sedimentace, flotace, flotace rozpuštěným vzduchem, odstřeďování a aerobní bioreaktor. Konečnou úpravou vyčištěné vody je dezinfekce pomocí UV světla.

Kvalita vody nabízená společností Hydraloop je certifikovaná a splňuje nejpřísnější mezinárodní normy.

Je voda recyklovaná systémem Hydraloop pitná?

Ne. Ošetřená šedá voda je dezinfikována, ale není vhodná k pití. Neměla by se používat ani k osobnímu mytí nebo vaření.

K čemu mohu využívat vodu ošetřenou systémem Hydraloop?

Zpracovaná voda je bezpečná a vhodná pro splachování toalet, zavlažování zahrady, použítí pračky a doplňování bazénu.

Vydává Hydraloop zvuk?

V pohotovostním režimu a během úpravy vody vydává Hydraloop zvuk, přibližně 40 dB, což je srovnatelné s akváriem.

Co nabízí aplikace pro chytré telefony?

Každý systém Hydraloop je dodáván s vestavěným hardwarem a softwarem, který nepřetržitě monitoruje a řídí systém. Je připojen k vaší domácí síti WiFi. Systém pracuje zcela automaticky, bez zásahu uživatele, ale dle potřeby, můžete optimalizovat úspory vody kontrolou aplikace. Aplikace Hydraloop Xtra umožňuje také zvolit prioritu pro recyklovanou vodu.

Co se stane, když se voda pro opětovné použití v zásobníku Hydraloop vyčerpá?

V případě, že jste vyčerpali veškerou upravenou a dezinfikovanou vodu pro opakované použití, systém se automaticky přepne na záložní vodu (voda z vodovodního řádu nebo dešťová voda). Jakmile bude k dispozici nová upravená voda pro opakované použití, Hydraloop se automaticky přepne zpět.

Co se stane, když jsem delší dobu mimo domácnost?

V případě, že systém Hydraloop nezjistí žádnou aktivitu v domácnosti po dobu více než 72 hodin, automaticky se přepne na „prázdninový režim“. Po zjištění aktivity v domácnosti se automaticky vrátí zpět do provozu. Další možností je přepnout aplikaci do režimu „dovolená“.

Je instastalace Hydraloopu možná pouze u novostavby?

Hydraloop lze nainstalovat také do již vybavených domů a bytů. V Alkapuri vám rádi pomůžeme s vaší projektovou dokumentací, v případě potřeby nás kontaktujte.

Jak často je nutné provádět údržbu?

Jednou z výhod systému Hydraloop je to, že nemá žádné filtry nebo membrány, tudíž se nezanáší. Hydraloop provádí každý den řadu bezpečnostních kontrol. Všechny důležité komponenty v systému Hydraloop jsou monitorovány online 24/7 a v případě neobvyklého chování některé součásti se systém automaticky přepne na záložní vodu. Zároveň zašle varovnou zprávu Vám a správci Vašeho zařízení, který provedl instalaci systému. Doporučujeme Vám nechat provést každoroční preventivní údržbu odborníkem.

Společnost

Hydraloop

Získaná ocenění

Telefonní číslo

h

Korespondenční adresa

Vavrečkova 5262, 76001 Zlín, Czech Republic