Snižování spotřeby vody za pomoci nových technologií a inovací

Každá kapka v moři se počítá!

Představte si den, kdy mají na planetě všichni přístup k čisté pitné vodě! Moment, tohle není samozřejmost? Ne!

V našich podmínkách dochází bez většího zájmu veřejnosti k obrovskému plýtvání zdrojů a pitné vody, jak v mnoha podnikatelských odvětvích (oděvní, potravinářské, cestovní ruch), tak v domácnostech. V mnoha částech světa je však voda již velice vzácným a nedostatkovým zdrojem! 

Mnoho lidí na celém světě trpí nedostatkem vody pro své základní potřeby.
Mnoho lidí na celém světě trpí nedostatkem vody pro své základní potřeby.

Příroda disponuje vlastními systémy k udržení rovnováhy, avšak náš současný životní styl je značně narušuje – zastavování ploch, kácení původních lesů či nadměrné využívání a až zneužívání orné půdy a její degradace extenzivním zemědělstvím mají za následek rychlý odtok vody a následné sucho.

Jaká je skutečná hodnota vody?

  • Jen 0,007% celkového množství vody na planetě Zemi je v tuto chvíli možné využívat. Průměrná rodina spotřebuje 1200 l vody denně. Otázkou je, jaké množství a kvalita vody bude k dispozici pro budoucí generace.
  • Celosvětově se 80% všech odpadních vod vrací do životního prostředí nevyčištěné (UNESCO 2017). Až příliš často je voda považována za levný zdroj a jako levný zdroj máme tendenci ho využívat bez rozmyslu a jakoby jednorázově.

Náš stávající životní styl není udržitelný, pokud nechceme snížit jeho standard, musíme vymýšlet nová řešení a využívat vodní zdroje hospodárněji.

Jak můžeme přispět ke snižování spotřeby vody?
Jak můžeme přispět ke snižování spotřeby vody?

Je to v našich rukou – dokument Brave Blue World

Dokument Brave Blue World představuje inovativní projekty z pěti kontinentů, které mají ambici podílet se na řešení světové vodohospodářské krize. Mezi nimi je i systém recyklace šedé vody Hydraloop, který naše společnost nabízí.

Posláním filmu je poukázat na tuto problematiku z nového úhlu pohledu a otevřít lidem obzory v možnostech šetrného zacházení s vodou a snižování její spotřeby. Odhaluje nadějnou a optimistickou budoucnost našeho nejcennějšího zdroje a poukazuje na to, že osud planety je v našich rukou. Je načase začít jednat! Podpořen a spoluvytvářen osobnostmi jako je Matt Damon, Jaden Smith a Liam Neeson.

Můžete jej shlédnout již od 21.10. 2020 na Netflixu – odkaz ZDE

Trailer k Dokumentu Brave Blue world, který představuje inovativní projekty z pěti kontinentů, které mají ambici podílet se na snižování spotřeby vody na naší planetě.

Technologie Hydraloop – efektivní snižování spotřeby vody nejen v domácnostech

Unikátní patentovaná technologie Hydraloop představená v tomto dokumentu umožňuje recyklaci šedé vody nejen v domácnostech. Šedá voda je lehce znečištěná odpadní voda z vaší vany, sprchy a pračky. Jedná se o řešení, které a lze bez větších komplikacích zakomponovat do rodinného domu či bytu.

Dokáže zužitkovat vodu, která by jinak zůstala nevyužitá nebo by se jednorázově zbytečně spotřebovala. Cenová dostupnost, nízká spotřeba energie a minimální potřeba údržby vytváří funkční řešení téměř pro všechny budovy, kde dochází na každodenní bázi k velké spotřebě vody.

Zařízení Hydraloop si najde místo v každé domácnosti
Zařízení Hydraloop si najde místo v každé domácnosti

Mluvíme-li v číslech

Přehled úspor vody a energie se zařízením Hydraloop.

Inovace, která je dostupná pro každého! Krok blíže k budoucnosti, ve které si budeme vědomi hodnoty vody a dle toho s ní  také zacházet. Změna je možná a začíná u každého z nás!

Stavíte dům nebo rekonstruujete?  

Chcete do svého bydlení zakomponovat udržitelná řešení a šetřit přírodní zdroje i své finance? Recyklovat efektivně vodu v domácnosti?

Technologie, které mají smysl, na co se zaměřit při stavbě, rekonstrukci a výběru vhodného řešení pro váš domov či jakoukoliv budovu, kde dochází na každodenní bázi k velké spotřebě vody.

Tato a další témata již brzy ve Vaší e-mailové schránce!